آنچه شما نیاز دارید

کتاب های روابط عمومی

کتاب تشریفات مدیران منتشر شد

تشریفات مدیران ابزار رفتار مثبت سازمانی است و اگر مدیران به درستی رفتار و آداب را رعایت کنند، حریم های رسمی و سازمانی بیشتر و بهتر رعایت می شود، رفتار مثبت سازمانی شکل می گیرد و اقتدار مدیریتی حفظ می شود.

دکتر احمد یحیایی ایله ای مولف کتاب تشریفات مدیران که اخیرا منتشر شده است در گفتگو با خبرنگار ما ضمن بیان این جملات گفت: تشریفات مدیران سازمانها از جمله مهمترین مقوله های تشریفات است که در تمامی سازمانها بطور حتم جدی گرفته می شود و مورد تاکید و تایید مدیران عالیرتبه سازمانهاست. زیرا آداب دانی مدیران کمک می کنند تا ارتباطات برون سازمانی بهتری شکل بگیرد، مشتریان احساس بهتری نسبت به سازمان داشته باشند و امتیازات بیشتری در معاملات و مذاکرات کسب شود.

دکتر یحیایی ایله ای بیان کرد: هر چند در زمینه تشریفات مدیران تاکنون در ایران مفاهیم علمی و ادبیات کاربردی تولید نیافته است اما بسیاری از سازمانها داشتن الزامات و استانداردهای مرتبط با این موضوع را یک نیاز حیاتی برای مذاکرات، مراودات و ارتباطات درون سازمانی و البته بطور خاص و ویژه برون سازمانی می دانند.

نویسنده کتاب تشریفات مدیران بر این باور است که: این کتاب برای کمک به مدیران مشتاق یادگیری رفتار تشریفاتی تدوین شده است و به مدیران، راهکارهای تشریفاتی را نشان می دهد و کمک می کند تا هوش تشریفاتی خود را برای بهبود روابط سازمانی به کار گیرند.

لازم به یادآوری است که کتاب تشریفات مدیران اولین کتاب تخصصی در موضوع ذکر شده در کشور است. این کتاب حاصل بیش از 20 سال مطالعه، تحقیق، آموزش و مشاوره در زمینه تشریفات است و می تواند نکات کاربردی بسیاری را در اختیار مدیران و هر کسی که این کتاب را مطالعه کند قرار دهد.

این کتاب با 216 صفحه از سوی انتشارات جاجرمی منتشر و به بازار ارایه شده است.   انتشارات جاجرمی  _  آقای صفار   09123347046

دوره ها و مقالات آموزشی

دوره های آموزشی روابط عمومی، ارتباطات، تشریفات و مشتری مداری
keyboard_arrow_up